Tootjad

Jälgi meie tegemisi
Kajakivarustus

 

Aer on kajaki enda kõrval järgmine oluline valik. Mereaerutamise aer on enamasti sirgete ja asümmeetriliste labadega (laba ülemine serv on pikem kui alumine). Labade optimaalne suurus sõltub aerutaja soovidest ning võimekusest. Väiksemate labadega aer on kergem ning sobib hästi pikkadeks ületusteks. Suuremate labadega aer võimaldab agressiivsemat sõidustiili ning jõulisemaid tõmbeid. Tüüpiliselt on väiksemate labadega aerud veidi pikemad (220-230 cm) ja suuremate labadega aerud lühemad (210-220 cm). Tähtis on ka aeru materjal. Alumiiniumtoru ja plastiklabadega aerud on vastupidavad ja soodsa hinnaga, samas suhteliselt rasked. Komposiitaerud on enamasti kergemad kuid ka kallimad. 

Alternatiivina tavalisele matkaaerule kasutatakse ka kumerate labadega ehk kulp-aeru. Selline aer annab maksimaalse aerutamise efektiivsuse kuid eeldab aerutajalt head füüsilist vormi.
Tüüpiline kärestikuaer on sümmeetriliste labadega, ehk siis laba mõlemad servad on ühepikkused. Kiireks manööverdamiseks on labad suhteliselt suured. Pikkuse poolest aga on kärestikuaer matkaaerust lühem - tüüpiline pikkus jääb vahemikku 190-210 cm. Nõuanne: külma ilmaga aerutades on hea kasutada neopreensõrmikuid ja/või labakuid.
 
Põll (pritsmekaitse) on samuti iga tõsise matkaaerutaja jaoks hädavajalik. Põlle ülesandeks on hoida ära vee sattumise kajaki kokpitti. Enamus põllesid on valmistatud kas nailonist või neopreenist. Neopreenpõll hoiab sooja (võib Eesti tingimustes olla oluline näitaja) ning sellel on suurem veekindlus. Tavatingimustes ja keskmise tasemega aerutajale on nailonist põll üldjuhul täiesti piisav. Nõuanne: kajaki transpordil või hoiustamisel võib olla kasu ka ilma auguta, ehk nn. transport-põllest.
 
Ohutusvest. Ohuolukordades võib vest päästa teie elu. Poodides on saadaval spetsiaalsed, aerutamise jaoks tehtud vestid, mis on mugavad kanda ja näevad head välja. Proovige erinevaid veste, ostke, mis tundub seljas kõige mugavam ning kandke seda aerutades alati.
 
Veekindlad kotid. Kõigil tõsistel matkakajakkidel on olemas pakiruumid, mis on ülejäänud paadist eraldatud veekindlate vaheseintega ning pealt kinni veekindlate luukidega. Hoolimata sellest, satub siiski vahetevahel vett neisse ruumidesse. Seepärast panevad kogenud matkaaerutajad kaasasoleva varustuse veel veekindlate kottide sisse.
 
Navigatsiooniseade. Vastavalt Murphy seadusele: "Kui sul on ükskõik, kus sa oled, ei saa sa olla eksinud!" Kuid enamasti ei ole see meile ükskõik. Olenevalt kohast kus aerutatakse, võivad olla GPS või kompass+kaart vägagi kasulikud.

Ostukorv  

Tooteid pole

Saatmine 0,00 €
Kokku 0,00 €

Kassasse

VIDEOD